(video) David Andronic are o evoluție bună în tricoul lui Atlantas. Mijlocașul moldovean a marcat în ultimul meci disputat în campionatul lituanian

Internaționalul moldovean, David Andronic, a reușit să marcheze un gol în ultimul meci disputat în campionatul lituanian între formațiile Atlantas și Suduva.

Mijlocașul de 22 de ani a reușit al doilea gol în liga superioară din Lituania. Cu toate acestea, echipa sa a cedat cu scorul de 1-2.

Andronic a egalat în minutul 25, învingându-l pe portarul celor de la Suduva cu un șut bun din interiorul careului.

Acest gol nu i-a permis celor de la Atlantas să acumuleze cel puțin un punct, oaspeții marcând golul victoriei în minutul 85 prin Giedrius Matulevicius.

Echipa moldoveanului ocupă poziția a patra în campionat cu 30 de puncte la activ. Liderul clasamentului este formația Zalgiris.

În tabăra celor de la Atlantas mai evoluează și discipolul școlii de fotbal Zimbru Chișinău, Andrei Ciofu.