(video) Naționala Moldovei a fost învinsă la Dublin cu scorul de 2-0! Tricolorii au încasat ambele goluri în primele 19 minute de joc

Selecționata Moldovei nu a reușit să-i bucure pe cei 500 de suporteri moldoveni adunați în tribunele stadionului Aviva din Dublin. Echipa pregătită de Igor Dobrovolski a cedat cu scorul de 0-2, terminând partida în inferioritate numerică, după eliminarea lui Alexandru Gațcan.

"Tricolorii" au avut un început de coșmar la Dublin. Daryl Murphy a deschis scorul pe Aviva Stadium în minutul 3, după o nesincronizare în defensiva echipei noastre.

Același Murphy a majorat avantajul britanicilor în minutul 19, marcând cu o lovitură de cap după centrarea venită de pe banda stângă.

În minutul 92, Moldova a rămas cu un jucător mai puțin pe teren, după eliminarea lui Alexandru Gațcan.

Echipa lui Dobrovolski rămâne pe ultima poziție în clasamentul grupei D.